Як знайти першу роботу в сфері IT?

Як знайти першу роботу в сфері IT?

Як знайти перший проект, де отримати потрібні знання, досвід та першу роботу в сфері IT?

Однозначної відповіді немає, тому що все залежить від ваших знань, наполегливості, вміння продавати себе і, навіть, везіння.

Для старту в ІТ потрібно володіти хорошою базою: теоретичною та практичною, комунікаційною та мовною, мотиваційною та інтелектуальною.

Отже, по порядку.

Як отримати профільні професійні знання?

Закінчивши навчання у вузі, молоді люди дивляться в сторону «легких» спеціальностей. Наприклад, PM (Project Manager) і QA Engineer (тестування програмного забезпечення), адже дані позиції здаються абсолютно доступними кожному. Здавалося б, що там складного: перевіряй помилки або керуй людьми в проектах.

І виникають думки, можливо, не потрібні профільні курси і так візьмуть? Не сподівайтеся. Без базових теоретичних і практичних професійних знань та умінь, які дають профільні курси, не візьмуть ні  на стажування при IT-компанії, ні на роботу.

Якщо ви вже давно закінчили навчання і розчарувалися в своїй професії саме час перепрофілюватись в ІТ саме з допомогою ІТ-курсів. Ряд курсів орієнтований саме на тих людей, які, розчарувавшись у своїй першій професії, хочуть повністю змінити своє життя і перекваліфікуватися.

Курси дають:

  • обов’язковий мінімум термінології та базову документацію;
  • розуміння основних процесів і принципів роботи;
  • вимоги до фахівця.

 

Як отримати перший практичний досвід?

 

Безкоштовні або ж дешеві, але реальні проекти.

Знайти перший проект можна запропонувавши комусь із знайомих створити сайт, розробити дизайн рекламної продукції або ведення соціальних мереж.

Проект може взагалі не приносити прибутку, а вирішувати будь-які проблеми суспільства. Але робота в соціальному або волонтерському проекті враховується саме як реальний досвід у вашому резюме.

Таким чином ви отримаєте велику практику, плюс в резюме або навіть проект, який можна продемонструвати в своєму портфоліо.

 

Як знайти першу роботу?

Ловіть реальні способи успішного знаходження першої роботи.

Найпопулярнішими каналами знаходження першої роботи серед ІТ-спеціалістів являються рекомендації знайомих, Job-сайти, профільні ІТ-сайти, сайти ІТ-компаній.

 

Рекомендації знайомих.

Найчастіше першу роботу отримують через знайомих. Працевлаштування за рекомендаціями родичів, друзів, знайомих, друзів друзів – надзвичайно дієвий спосіб.

Відвідуйте профільні заходи: конференції, воркшопи, семінари, мітапи з вашого напрямку роботи.

Спілкуйтеся з людьми, зав’язуйте корисні зв’язки, дружіть з новими знайомими на Facebook.

 

Job-сайти

Розмістіть свою анкету або надсилайте своє резюме на djinni.co Work.ua і Rabota.ua.

Зайвим не буде залити на Job-сайти своє резюме або шукати вакансії.

djinni.co – український сайт, призначений для анонімного пошуку роботи IT-спеціалістами. Спочатку сайт називався «Djinn» і був запущений як частина ресурсу DOU.ua.

Djinni було створено для IT-спеціалістів, які подумують над зміною роботи, але не хочуть, щоб поточний роботодавець дізнався про це раніше, ніж треба. Тому цей пошук і називається «анонімним»: в анкетах HR побачить тільки стек технологій і опис спеціаліста, без фото, імені і контактів. Всі ці дані розробник може показати тому HR, з яким спілкується, або ж залишатись анонімним.

Для кандидатів сервіс є безкоштовним, а роботодавець сплачує комісію 20% від окладу майбутнього працівника. Компанія, яка наймає працівника, звільняється від комісійних, якщо кандидат не пропрацював однин місяць або його оклад не перевищує 700$. Чудова мотивація для найму молодих спеціалістів.

Work.ua — український сайт з пошуку роботи. З березня 2020 Work.ua винесли всі вакансії з віддаленої роботи в окремий розділ.

Rabota.ua. – job-сайт, який представляє Україну в мережі та розвиває інтернет-рекрутмент, сприяє автоматизації рекрутингу.

 

Профільні ІТ-сайти, соціальні мережі, платформи для самореклами та онлайн-портфоліо

Помітний тренд з використання різних платформ з самореклами та пошуку кандидатів, а також online communities, де технічні фахівці, дизайнери обмінюються знаннями, додають свої проекти / код / портфоліо, що полегшує відбір на рівні навичок, досвіду і стилю – GitHub, Behance, Dribble, Stackoverflow. А також профільні сайти DOU.ua, LinkedIn активно сприяють у пошуку роботи.

В статусі LinkedIn напишіть «looking for a job», опишіть, які курси пройшли, де вчилися, роботу якого напряму шукайте.

Обов’язково заведіть на GitHub та Behance та оформіть профіль зі своїми проектами.

На Facebook – додавайтеся в максимальну кількість груп, пов’язаних з вашою спеціалізацією, відстежуйте повідомлення про будь-які можливості брати участь в чиємусь проект або інтернатурі.

DOU – стежте за анонсами інтернатур – Junior дайджест, Календар.

 

Розмістить резюме на сайті компанії або ж спробуйте потрапити на курси при ІТ-компанії

Деякі компанії проводять курси з подальшим працевлаштуванням.  Курси при ІТ-компанії, зазвичай, безкоштовні, але відбір на них досить жорсткий. Мета таких курсів – підготувати до реальної роботи в цих компаніях, тому працевлаштування автоматично мається на увазі.

Зазвичай, стажування при ІТ-компаніях – дуже надійний спосіб потрапити на роботу. На сайтах про роботу існують спеціальні розділи, присвячені стажуванню. Протягом стажування ІТ-компанії пропонують можливість спробувати свої сили на реальних проектах. Після успішного закінчення стажування найкращі студенти можуть отримати посаду молодшого спеціаліста.

Основні вимоги до розробників-стажерів – технічні знання, для більшості технічних позицій – це знання англійської мови та готовність виділяти 30+ годин в тиждень на навчання.

У багатьох компаній на сайті викладені тестові завдання. Такий підхід часто практикується серед компаній, що набирають віддалених співробітників. Це відмінний спосіб попрактикуватися і наповнити свій гітхаб. Не втрачайте таку можливість.

Стартапи

Новим компаніям або індивідуальними проектами постійно потрібні все нові і нові ресурси. Робота на стартапах може не принести бажану зарплату, але в разі успіху стартапу можна розраховувати на дуже пристойні дивіденди.

 

Через рекрутера

Дружіть з рекрутерами, додавайте побільше рекрутерів в друзі на LinkedIn, вони вам можуть знадобитися.

Підпишіться на рекрутерскі групи та сторінки ІТ-компаній на Facebook.

Зв’язуйтеся з рекрутерами місцевих компаній і відправляйте їм резюме. Резюме найкраще відправляти безпосередньо рекрутерам в скайп, телегам або на пошту.

Для того, щоб резюме сподобалося – не вигадуйте і не перебільшуйте свої знання і здібності. Це все одно з’ясується на співбесіді.

 

Фріланс-біржі

Якщо специфіка напрямку роботи дає можливість працювати віддалено – набивайте руку та практикуйтесь на Freelance-біржах типу Upwork.com. Ви можете також пошукати знайомих фрілансерів – вони можуть дати нескладні завдання за невелику плату. Але не всім подобається робота на фрілансі.

 

Telegram-канали та Facebook

Також до каналів пошуку роботи можна додати Telegram-канали та Facebook

Велика частина комунікації переходить в Telegram. Telegram-чати з актуальними вакансіями показують дуже хороший відгук.

Розсилайте резюме та ходіть на співбесіди. Не бійтеся. Спілкуючись з великою кількістю hr-спеціалістів, ви зможете з кожним разом відчувати себе все впевненіше на співбесіді, збільшуючи свої шанси потрапити в бажану компанію.

І не турбуйтеся про результати співбесіди. Будьте готові до відмов – вони розвіють ваші ілюзії про самих себе і про ринок. У будь-якому випадку на співбесіді ви зможете:

  • Попросити рекомендації – літературу та інше.
  • Дізнатися цікаві відповіді на питання про технології.
  • Показати себе компанії. Можливо, вам скажуть прийти через пару місяців, коли вивчите це і це. І це буде дуже добре.

Спеціалісти із досвідом частіше ходять на співбесіди для «підтримки форми», аніж новачки. Програмісти та інші технічні спеціалісти активніше за інших ходять на співбесіди з метою надбавки.

 

Зверніть увагу, для фахівців із досвідом роботи в ІТ до року, окрім рекомендацій, стають у пригоді Джин, Work.ua і Rabota.ua.

У кого є до двох років досвіду, дуже добре працює Джин і DOU.

LinkedIn та співпраця зі знайомим рекрутером допомагає спеціалістам із досвідом понад три роки і більше.

Не випускайте будь-яку можливість на шляху до мети, апробуйте усі рекомендовані способи!