- З’ясуйте, що кинулося вам в очі і чому? Дизайн це завжди історія про перше враження.
- Яка ціль даного дизайнерського рішення?
- Які емоції викликає у вас цей дизайн?
- Які види робіт були виконані дизайнером в даній роботі?
- Які кольори та шрифти ви бачите і як вони між собою взаємодіють?
- Як створена та продумана композиція, в яку входять візуальний баланс, робота з простором і так само гра кольору?
- Що ви могли б поліпшити в цьому дизайні?
- Надихайтесь. Зареєструйтесь в соціальних мережах для дизайнерів:Dribbble, Behance, Pinterest; відвідуйте популярні сайти для дизайнерів: Designspiration, Awwwards, Uplabs, Graphic boutique, The perfect grid, Really good emails, UX journal; підпишіться на популярні дизайнерські телеграм-канали, instagram-сторінки дизайнерів. Спостерігайте за специфічними рішеннями інших дизайнерів та залишайтеся в курсі сучасних тенденцій проектування дизайну.
Візьміть до уваги культурний контекст і проаналізуйте як це впливає на проекти. Це розширить ваш кругозір і дозволить критично оцінювати дизайн з різних точок зору.
Важливо вміти вивчати світ навколо і надихатися роботами інших.
- Навчіться вчитися та сприймайте дизайн як звичку. Дизайн – суперзатребуваний і тому дуже конкурентний напрямок. Вчитися доведеться весь час. Але це не страшно, а дуже круто – якщо розуміти навіщо це робити. Дизайнером можна стати без вищої освіти в напрямку дизайну, але не можна стати дизайнером, нехтуючи навчанням, не отримуючи нові знання і не застосовуючи їх на практиці.
- Розвивайте креативність.
Креативність – це навик мислити нестандартно. Завдяки креативу, ми створюємо слогани для рекламних кампаній, придумуємо нові імена для продуктів, проектуємо товарний знак і логотип, підвищуємо таким чином цінність товару.
Навик креативності належить до високопрофесійних навиків, тобто його можна розвинути і відтренувати. Гонорари графічного дизайнера з креативними навиками можуть відрізнятися від гонорарів дизайнера-виконавця в рази.
Як розвивати креативність:
- Обмежуйте вибір, це стимулює творчість.
- Не чекайте натхнення, важливо пам’ятати, що іскра часто спалахує вже в процесі роботи.
- Займайтеся спортом. Фізична активність допомагає захованим в підсвідомості ідеям спливти на поверхню. Ейнштейн придумав теорію відносності під час поїздки на велосипеді.
- Задіюйте обидві півкулі мозку, виконуючи повсякденні справи задіюючи протилежну неробочу руку.
- Активний обмін інформацією між півкулями стимулює емоції і думки стають яснішими і раціональнішими.
- Цінуйте випадкові думки. Корисно записувати або надиктовувати їх в нотатки. Творчі пориви трапляються несподівано – на тренуванні, у магазині, уві сні.
- Ось ви багато-чого уже надивились, розумієте, що красиво, а що ні, багато працюєте, мислите, але в якийсь момент це стає шкідливо.
Дуже багато ідей і красивих рішень приходять в абсолютній порожнечі, коли ви відпочиваєте, подорожуєте, або ж просто живете, ні про що не думаючи і лінуючись і саме тут може спалахнути ідея.
На світлинах талановиті випускники курсу “Advanced Graphic Design” 17+