☝Шахрайство в соціальних мережах стає все більш поширеним, оскільки багато людей використовують ці платформи для спілкування та обміну інформацією. Ось деякі рекомендації, щоб захиститися від шахраїв та безпечно користуватися соціальними мережами:
👉Забезпечте приватність профілю, якщо ви не блогер, публічна особа або ж профіль компанії. Переконайтеся, що ваш профіль в соціальних мережах налаштований на “приватний” або “друзі та знайомі” для заборони невідомим користувачам перегляду ваших особистих даних.
👉Утримуйтеся від публікації особистої інформації, такої як адреса, номер телефону чи фінансові дані. Шахраї можуть використовувати ці дані для своїх цілей.
👉Не вірте непідтвердженим джерелам інформації. Якщо ви отримуєте повідомлення, листи або запити від незнайомців, будьте обережні та перевіряйте їх автентичність.
👀Не переходьте за незнайомими посиланнями, особливо тими, які приходять вам в повідомленнях від невідомих користувачів, що може призвести до шкідливого програмного забезпечення або шахрайства.
Це можуть бути фішингові атаки, коли шахраї видають себе за надійні джерела, такі як банки, соціальні мережі або державні установи, і намагаються вивести особисту інформацію, таку як паролі, номери кредитних карток тощо.
👀Шахраї можуть надсилати повідомлення, в яких говорять, що ви виграли гроші а бо призи і просять вас надіслати гроші або особисту інформацію, щоб отримати свій виграш.
👀Будьте особливо обережні, коли отримуєте повідомлення від людей, які видають себе за релігійних або духовних лідерів та уникайте передачі грошей або особистої інформації.
👉Використовуйте міцні паролі і активуйте двофакторну автентифікацію для захисту свого облікового запису від несанкціонованого доступу.
👉Переконайтеся, що ваше програмне забезпечення та браузери завжди оновлені, це може запобігти використанню вразливостей.
👉Якщо ви виявите ознаки шахрайства або підозрілої діяльності, повідомте адміністраторів соціальної мережі.
☝Завжди пам’ятайте – ваша безпека важлива.
.
.
PS. На світлинах наймолодші учні New IT School. Курс “Base IT”