У сучасному світі багато напрямків дизайну і вони сильно відрізняються один від одного.
Графічний дизайн. Розробка логотипів і символіки, дизайн упаковок, книжкових обкладинок, вуличних рекламних банерів, рекламних блоків в паперових і онлайн виданнях, це розробка поліграфічної продукції, зовнішньої реклами…. і багато іншого. Графічні дизайнери розробляють шрифти, макети журнальних сторінок, рекламні модулі, роблять колажі, оформляють вітрини.
Дизайнер може розробити фірмовий та бренд-стиль, товарний знак і логотип компанії, порекомендує певні шрифти та фірмові кольори, впізнавані графічні елементи, після чого зробить весь набір фірмового стилю, включаючи презентаційні набори і різноманітну поліграфічну продукцію. Також для втілення рекламних концепцій звертаються саме до графічного дизайнера, який зможе візуалізувати рекламні ідеї.
Дизайн користувацьких інтерфейсів (UI/UX-дизайн, від англ. User Experience). UI/UX-designer охоплює спектр завдань, розробляючи дизайн для сайтів та мобільних застосунків (додатків) під iOS і Android. Завдання UI/UX дизайнера – спроектувати такий інтерфейс, який дозволить досягати потрібної мети при використанні продукту максимально простим і зручним шляхом. Дизайнер аналізує користувацькі сценарії, продумує логіку переходу зі сторінки на сторінку. UI/UX дизайнери повинні гарантувати, що ваш програмний продукт зручний для користувача, інтуїтивно зрозумілий, на ньому легко орієнтуватися і знаходити необхідну інформацію.
Web дизайн. Суміжний з UI/UX дизайном. Розробка дизайну сайтів. Сайти повинні бути не тільки гарними, але і зручними, мати ясну структуру, а інформація повинна легко сприйматися.
Це проектування користувацьких web-інтерфейсів для сайтів та їх мобільних версій. Web-дизайнери проектують логічну структуру веб-сторінок, продумують найбільш зручні рішення подачі інформації.
Motion Design.
Професія Motion-designer об’єднує в собі величезну кількість навичок, знань і умінь. Це дизайнер-оркестр: сценарист, художник, режисер, оператор, монтажер, продюсер, саунд-дизайнер і навіть програміст.
Motion-designer займається розробкою відеокліпів, рекламних роликів з коротким, але ємним сюжетом, що розраховані на емоційне сприйняття, інтерактивного web-дизайну, створення іконок, оформлення кейсів, анімаційних презентацій. Рух цікавіший за статику, він заворожує і створює магію.
Game Design. Створення дизайну комп’ютерних ігор – і не тільки продумування їх візуальної складової, а й розробка рівнів, систем винагороди, ігрових механік, навчання. Складна і багатогранна робота на стику програмування, дизайну і навіть менеджменту.
Завдання геймдизайнера – створити новий світ зі своїми правилами і законами. Придумати інтерактивну історію, в якій гравець відчує себе кимось іншим і захоче обміняти свою реальність на придуманий і створений світ. Ключове завдання – розробка концепції гри, її правил, змісту, ігрового процесу. Гейм-дизайнер визначає, якою буде гра, в чому полягатиме її сюжет і ігровий виклик, який набір дій буде пропонуватися гравцеві, як саме він буде взаємодіяти з ігровим світом.
Причому поділ обов’язків може рухатись в технічну сторону – працювати з математикою, ігровою статистикою і алгоритмами, налаштовувати всі числа, які можна побачити в іграх: зароблені бали, рівні персонажів, ймовірність критичної шкоди.
Або ж займатись Art гейм-дизайнерським спрямуванням – відповідати за графічний і звуковий дизайн, написання текстів і сценаріїв, створення рівнів і персонажів, 3D-моделювання та анімацію. Особливістю є універсальність і дуже широкий спектр навичок.
Дизайн інтер’єра. Внутрішнє оформлення приміщень: житлових, офісних, торгових, виробничих … Як зонувати простір? Чи можна поставити перегородку? А знести стіну? Як поставити меблі так, щоб було зручно і все помістилося? Як продумати освітлення? Який стиль і колірну гаму вибрати? .. Відповіді на всі ці питання повинен знайти дизайнер інтер’єру.
Промисловий дизайн. Розробка форми будь-яких фабричних виробів, від посуду до ноутбуків і автомобілів. Це оформлення систем, через які користувач взаємодіє з продуктом: наприклад, меню програми, клавіатура телефону, програмна панель у мікрохвильовки тощо. Завдання дизайнера – зробити так, щоб користуватися пристроєм або програмою було просто і комфортно.
Щоб цим займатися, треба добре знати особливості продукту і вільно розбиратися в ергономіці. Коли справа стосується зручності, надійності та безпеки – дрібниць немає.
Дизайн одягу або Fashion Design. Одяг повинен бути зручним? Практичним? А може красивим? Або все це одночасно? .. Це теми фешн-дизайну.
Ландшафтний дизайн. Мистецтво оформлення відкритого простору. Це стосується як великих громадських просторів – парків, скверів, площ, – так і приватних володінь. Поєднує в собі садівництво і ботаніку, знання архітектурних стилів і напрямків, а також естетики та психології.
Архітектурний дизайн або дизайн архітектурного середовища. Дизайн будинків та прилеглого до них простору. Для даного напрямку важливо мати вузько-профільну вищу архітектурну освіту.
І це далеко не все. Є ще sound-design, екологічний дизайн, світловий дизайн… і ще дуже багато напрямків дизайну.