Не плутайте Java з JavaScript

Не плутайте Java з JavaScript

Щоб почати говорити про відмінності JAVA і JavaScript, необхідно чітко визначити ці два поняття. JavaScript – це мова програмування, а під Java можна також мати на увазі і платформу для розробки.

  1. JAVA – об’єктно-орієнтована мова програмування, а JavaScript – об’єктно-орієнтована мова сценаріїв.
  2. За допомогою JAVA створюються додатки, які запускаються на віртуальних машинах або в браузерах, а JavaScript виконується тільки в браузерах.
  3. JAVA-код необхідно скомпілювати, а JavaScript-код використовується в текстовому вигляді.

Чому назви цих мов так схожі?

Вся справа в тому, що спочатку JavaScript мала назву LiveScript, але досить швидко була перейменована в JavaScript, адже набирала популярності мова програмування Java, і маркетологи вирішили, що схожа назва зробить нову мову більш популярною. Javascript – НЕ java, а зовсім інша мова. Вони схоже називаються, але більше спільного у них немає.

Javascript – скриптова мова, призначена для створення інтерактивних веб-сторінок, щоб зробити web-сторінки «живими»

Програми на цій мові називаються скриптами. Скрипт являє собою програмний код – набір інструкцій, який не вимагає попередньої обробки (наприклад, компіляції) перед запуском. Код JavaScript інтерпретується движком браузера під час завантаження веб-сторінки. Інтерпретатор браузера виконує порядковий аналіз, обробку і виконання вихідної програми або запиту.

Детальніше про JAVA

В даний час Java використовується для створення сайтів і додатків банків, суперкомп’ютерів, мобільних телефонів, різних побутових приладів. 90% компаній зі списку Fortune 500 використовують Java для розробки desktop додатків і серверних систем web-сайтів. Крім того, додатки Android також розробляються з використанням Java.

Зручність для початківців

Java відносно проста у використанні мова програмування. Це мова високого рівня, тобто Java абстрагує (обробляє для вас) більшість складних речей машини (комп’ютера), таких як управління пам’яттю і т. п. Таким чином, ви можете зосередитися на програмуванні, а не турбуватися про дрібні деталі, які багато хто вважає нудними і важкими.

Менше винагород з самого початку

Java дуже уперта і багатослівна, тобто вам потрібно написати багато коду, намагаючись переконати мову створити якусь функцію. Таким чином, вам потрібно буде витратити багато часу на кодування, перш ніж ви зможете отримати працюючий додаток. Це може бути демотиватором для початківців-програмістів.

Простота в обслуговуванні

Ваш код повинен бути перевірений на наявність помилок, перш ніж його можна буде вмонтувати в додаток. Це означає, що помилки буде легше відстежити.

Крім того, оскільки мова зі статичною типізацією – більш сувора з визначеннями речей, у вас буде менше дивних і несподіваних помилок, що означає, що вашу кодову базу буде легше підтримувати в міру зростання її розміру і складності.

Швидкість

Як статично типізована мова, Java швидша, ніж мови з динамічною типізацією, тому що речі визначені більш чітко. Таким чином, коли додаток працює, ресурси вашої машини не будуть витрачені даремно на перевірку визначення чого-небудь у вашому коді.

Оптимізована продуктивність

Сучасні Java-програми тепер ще більш продуктивні завдяки зрілим JIT-компіляторів і поліпшеним JVM, оскільки продуктивність можна оптимізувати в режимі реального часу, щоб прискорити виконання Java-програм. Це дуже корисно, оскільки ваш додаток стає більшим або потребує обробки більшої кількості процесів.

Спільнота

Розмір спільноти дуже важливий, тому що чим більша спільнота мови програмування, тим більше підтримки ви отримаєте. Коли ви входите в світ програмування, ви розумієте, наскільки важлива підтримка, оскільки спільнота розробників займається наданням та отриманням допомоги.

Більш того, чим більше співтовариство, тим більше людей будуть створювати корисні інструменти для полегшення розробки на конкретній мові програмування.

На сьогоднішній день в світі існує більше 600 відомих мов програмування. Отже, з огляду на цей контекст, давайте заглибимося в деталі розміру спільноти Java.

2-га за величиною спільнота на сайті StackOverflow. StackOverflow – це сайт питань і відповідей, присвячений програмуванню, з яким ви, безсумнівно, станете близьким як програміст. Java має величезне співтовариство як для веб-розробки, так і для Android.

4-е найбільше співтовариство Meetup. На зустрічах ви зазвичай можете спілкуватися і вчитися у колег-розробників. Meetups часто пропонують наставництво тим, хто цього хоче. У світі налічується понад 1,4 тис. груп Java Meetup, які налічують понад 580 тис. учасників з усього світу. З точки зору мов програмування, Java займає 4-е місце в світі за кількістю зустрічей.

2-га мова з найбільшою кількістю тегів на GitHub. Чим більше корисних проектів, тим більша ймовірність того, що хтось уже створив потрібну вам функцію і добре її побудував, що значно прискорить процес розробки. GitHub має понад 1,5 мільйона проектів Java, понад 1,1 тисячі з яких були відзначені більш ніж 500 людьми, що робить його другим місцем за кількістю корисних проектів.

В цілому, екосистема Java досить масштабна і зріла, тому є багато хороших інструментів та бібліотек, які значно полегшать процес розробки додатків на Java і вивчення Java в цілому.

Якщо ви любите математику, мислити, аналізувати, не шукаєте легких шляхів і мрієте стати програмістом, New IT School (Vinnytsia, Ukraine) запрошує на навчальний курс “Програмування JAVA” 13+

       Детальніше